Wyjazd na wystawę manuskryptów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej

12 marca 2018 r. uczniowie PSM II stopnia uczestniczyli w otwarciu wystawy rękopisów muzycznych w Bibliotece Jagiellońskiej. Wydarzenie to tradycyjnie inauguruje Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Obok autografów dzieł wielkiego wiedeńskiego mistrza, jego symfonii, kompozycji kameralnych i fortepianowych, zaprezentowane zostały rękopisy dzieł najważniejszych postaci z historii polskiej muzyki okresu zaborów, czasu kiedy polska kultura, również kultura muzyczna, za jeden z najważniejszych celów stawiała sobie tworzenie i podtrzymywanie narodowej tożsamości pozbawionych własnego państwa Polaków. Szczególnym eksponatem wystawy był rękopis z 1408 roku najwcześniejszego znanego zapisu tekstu i nut Bogurodzicy, najstarszej pieśni religijnej w języku polskim.

2018-04-06T17:37:38+00:00