Nauka 2018-09-07T10:03:20+00:00

NAUKA

ZESPÓŁ PAŃSTWOWYCH SZKÓŁ MUZYCZNYCH W BOCHNI jest publiczną placówką kształcenia artystycznego prowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór pedagogiczny nad Szkołą jest sprawowany za pośrednictwem Wizytatora Regionalnego Centrum Edukacji Artystycznej – specjalistycznej jednostki nadzoru.

W SKŁAD ZESPOŁU WCHODZĄ:

1. PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W BOCHNI.

PSM II st. w Bochni zapewnia wykształcenie w zawodzie muzyk w dwóch specjalnościach:
instrumentalistyka (nauka trwa 6 lat)
Szkoła prowadzi w ramach tej specjalności naukę gry na następujących instrumentach: Fortepian, Klawesyn, Organy, Skrzypce, Altówka, Wiolonczela, Gitara, Flet, Klarnet, Saksofon, Trąbka, Puzon, Akordeon, Perkusja,
wokalistyka (nauka trwa 4 lata) Szkoła prowadzi w ramach tej specjalności naukę Śpiewu.

2. PAŃSTWOWA SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA
IM. PROF. JERZEGO ŻURAWLEWA W BOCHNI

Nauka w PSM I st. w Bochni trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku dzieci i cyklu kształcenia:

Sześcioletni cykl nauczania przeznaczony jest dla dzieci od lat sześciu i obejmuje naukę gry na następujących instrumentach:

• FORTEPIAN
  • AKORDEON
  • SKRZYPCE
  • WIOLONCZELA
  • GITARA

Czteroletni cykl nauczania przeznaczony jest dla dzieci od lat ośmiu i obejmuje naukę gry na instrumentach:

• ALTÓWKA
  • WIOLONCZELA
  • KLARNET
  • SAKSOFON
  • TRĄBKA
  • PUZON
  • PERKUSJA
  • FLET

REKRUTACJA

Obowiązujące wzory podań o przyjęcie do szkoły, jak również informatory dotyczące nauki w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.