W czwartek 8 października 2015 r. w sali koncertowej Naszej Szkoły odbył się koncert Se-Mi Hwang, znakomitej południowokoreańskiej marimbafonistki. Ilość zgromadzonej publiczności była tak wielka, że wielu przybyłych gości musiało zadowolić się oglądaniem tego wydarzenia na ekranie przed salą koncertową.

Se-Mi Hwang studiowała perkusję w klasie Marty Klimasara na Uniwersytecie Muzycznym w Stuttgarcie. Spośród wielu konkursów w których brała udział, warto wyróżnić uzyskanie pierwszej nagrody oraz nagrody publiczności na szóstym światowym konkursie marimby w 2012 roku w Stuttgarcie, pierwszą nagrodę w kategorii perkusyjnej w konkursie Felix Mendelssohn-Bartholdy w roku 2013, oraz trzecią nagrodę na międzynarodowym konkursie perkusyjnym w Luksemburgu w roku 2012. W swojej karierze solowej Se-Mi Hwang regularnie podróżuje do swojej ojczyzny, a także Nowej Zelandii, Stanów Zjednoczonych, Fidżi, Zambii, Niemiec, Francji, Słowenii, Polski, Turcji, Szwajcarii.

Artystka podczas koncertu zaprezentowała znakomite interpretacje między innymi utworów: J. S. Bacha, C. Debussego, D. E. Browna, M. Ptaszyńskiej czy I. Xenakisa. Szczególnymi pozycjami programu były ponadto: pieśń koreańskiego kompozytora K. T. Kima „Soarirang” i wykonany przez artystkę rodzaj teatru muzycznego.

Se-Mi Hwang nagrodzona została za swój występ długimi i burzliwymi owacjami.

Zdjęcia z wydarzenia