13 stycznia 2016r. w Sali koncertowej Naszej Szkoły miał miejsce wyjątkowy koncert. W jego programie znalazły się głównie kompozycje, które można określić jako rozrywkowe bądź wodewilowe. Publiczność mogła wysłuchać uczniów Naszej Szkoły, którzy występowali jako śpiewający soliści, zaprezentowały się także chóry szkół I i II stopnia prowadzone przez Panią Monikę Kucińską.
Wydarzeniem wieczoru był jednak występ Orkiestr Dętych Szkoły Muzycznej I stopnia i Szkoły Muzycznej II stopnia. Był to podwójny debiut; po raz pierwszy zagrała nowo utworzona Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni i po raz pierwszy orkiestrami dyrygował Pan Tomasz Półtorak nowo zatrudniony nauczyciel Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni. Tą część koncertu zakończoną doskonałym wykonaniem kompozycji J. Straussa „Marsz Radetzkiego” publiczność nagrodziła gromkimi brawami a orkiestra jeszcze dwukrotnie bisowała.