9 grudnia 2016 r. w Muzeum X Pawilonu Cytadeli Warszawskiej mieszczącego się przy ul. Skazańców 25, miała miejsce promocja albumu Mirosława Mroczka „Bochnia”. Album to fotograficzna publikacja prezentująca Nasz solny gród i jego zabytki. Na ok. 150 artystycznych fotografiach ukazane zostały, często w sposób niekonwencjonalny, najważniejsze miejsca: rynek, bazylika św. Mikołaja, kościół św. Pawła i św. Jana, kopalnia soli, planty, cmentarz, inne zabytkowe budynki, a także znane bocheńskie twarze. Spotkanie uświetnił koncert Kwartetu Smyczkowego uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bochni, w składzie: Julia Stompór – I skrzypce, Julia Gut – II skrzypce, Justyna Styczeń – altówka, Wiktoria Banaśkiewicz – wiolonczela. Uczennice zagrały Josepha Haydna – Kwartet F-dur op. 3 nr 5. Zgromadzona publiczność urzeczona występem nagrodziła wykonawczynie długimi brawami doprowadzając do bisu. Kwartet przygotował dyrektor Krzysztof Mieczysław Krawczyk.

Zdjęcia z wydarzenia