22 grudnia 2016 w ostatnim dniu nauki szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia uczniowie Naszej Szkoły wystąpili w koncercie kolęd i pastorałek „Święta za pasem”.
W programie obok tradycyjnych kolęd znalazły się pastorałki i piosenki związane z Bożym Narodzeniem. Koncert rozpoczęła grupa najmłodszych uczniów Naszej Szkoły śpiewając kołysankę do słów Wandy Chotomskiej. Debiut dzieci zachwycił publiczność i nagrodzony został długimi brawami. W dalszej części wystąpił kwartet smyczkowy prezentując tradycyjne kolędy francuskie i angielskie a po nim trio saksofonowe zagrało kilka znanych polskich kolęd. Tego wieczoru przeważała jednak muzyka orkiestrowa. Orkiestra smyczkowa szkoły muzycznej I stopnia wprowadzała zgromadzonych w świąteczny nastrój wykonując muzykę J. Łasia i P. Studzińskiego, oraz takie kolędy jak Lulajże Jezuniu, czy Tryumfy króla niebieskiego. Na zakończenie spotkania chór i orkiestra  pod dyrekcją Pani Bożeny Wojciechowskiej przypomniała najbardziej znane kolędy: Wśród nocnej ciszy, Do szopy, Jezus malusieńki. Ten wyjątkowy koncert zakończyło wspólne wykonanie przez wszystkich obecnych kolędy „Bóg się rodzi”.

Zdjęcia z wydarzenia