2 marca 2017 r  w ZPSM w Bochni odbył się Konkurs pod nazwą „Śpiewać każdy może”. Konkurs, którego uczestnikami byli uczniowie Naszej Szkoły miał formę koncertu. Występujący oceniani byli  w trzech kategoriach: solista, duet i zespół. Śpiewali piosenki znane i mniej popularne z gatunku muzyki rozrywkowej, najczęściej we własnych opracowaniach. Wszystkie prezentacje były na żywo z towarzyszeniem instrumentalnym, wykonywanym przez uczniów lub z pomocą nauczycieli. Koncert zorganizowali i prowadzili nauczyciele sekcji ogólnomuzycznej: Magdalena Kania (główny organizator i inicjator koncertu), Maciej Kozłowski i Sławomir Biernat. Ponadto przygotowywali grupy do występu: Bożena Wojciechowska, Tomasz Półtorak, Monika Kucińska. Koncert spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży, która  z zapałem przystąpiła do przygotowań. W rezultacie na estradzie wystąpiło ponad 150 uczniów. Jury w osobach: Ina Dębosz, Agata Lysy, Agata Zając,Tomasz Karasek przystąpiło do nie lada trudnego zadania tzn. wyłonienia laureatów konkursu. Koncert pokazał uczniów szkoły muzycznej w innej roli, w której doskonale się sprawdzili. Dał wiele radości zarówno uczestnikom jak i słuchaczom. Niewątpliwie pozostanie na długo w pamięci.

I miejsca otrzymali:
w kategorii solista:
Hanna Gorczyca uczennica klasy szóstej PSM I stopnia,

w kategorii duet:
Justyna Nowak, Małgorzata Nawrot
uczennice klasy trzeciej PSM II stopnia, z towarzyszeniem instrumentalnym
Szymon Frankowicz (fortepian), Dawid Nowak (saksofon), Michał Bobak (perkusja),

w kategorii zespół:
Uczniowie klasy pierwszej PSM II stopnia:
Weronika Przepiórka, Julia Gut, Barabara Mosoń, Jakub Adamczyk, Piotr Pilch , Damian Pawlik oraz towarzyszący na fortepianie
Szymon Frankowicz i na perkusji Michał Bobak.

Zdjęcia z wydarzenia