20 kwietnia 2017r. z recitalem fortepianowym wystąpił w Naszej Szkole Piotr Sałajczyk. W programie koncertu znalazły się dzieła Karola Szymanowskiego, Fryderyka Chopina i Juliusza Zarębskiego. Na temat ostatniego z wymienionych Piotr Sałajczyk przed koncertem wygłosił wykład przybliżający postać i dokonania tego wciąż mało znanego polskiego kompozytora. Recital artysta rozpoczął od wykonania dwóch mazurków K. Szymanowskiego z op. 50, następnie trzech mazurków F. Chopina: a-moll, C-dur i D-dur a zakończył tą część występu Mazurkiem Koncertowym J. Zarębskiego. To zestawienie było doskonałym przykładem zmian formy i rozwoju mazurka. W drugiej części recitalu znalazły się takie utwory J. Zarębskiego jak Róże i ciernie op. 13, czy Grande Polonaise Fis dur op. 6. Swój znakomity i pełen ekspresji występ Piotr Sałajczyk zakończył utworem Karola Szymanowskiego Szecherezada z cyklu „Maski”. Urzeczona grą pianisty publiczność nagrodziła artystę długimi brawami.

Zdjęcia z wydarzenia