26 maja 2017 uczniowie Naszej Szkoły wystąpili na okolicznościowym koncercie z okazji przypadającego w tym dniu Święta Matki. Cały koncert wypełniła muzyka orkiestrowa. Występy rozpoczęły dzieci z klasy pierwszej śpiewając z akompaniamentem orkiestry smyczkowej piosenkę „Bajka” do której muzykę i słowa napisał Roman Zubek. W pierwszej części wysłuchać można było utwory kompozytorów tworzących w epokach baroku i klasycyzmu: G. F. Haendla, J. S. Bacha, J. Ph. Rameau, czy J. Haydna. Drugą część wypełniły kompozycje powstałe w XX i XXI wieku: M. Matuszewskiego, A. Hundziaka, J. Hornera i E. di Capuy. Przebojem tego wieczoru była jednak „La cucaracha” meksykańska melodia ludowa. Orkiestrą smyczkową szkoły muzycznej I stopnia dyrygowała i przygotowała cały koncert Pani Bożena Wojciechowska.

Zdjęcia z wydarzenia