10 listopada 2018 r. w przeddzień 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości w sali koncertowej gościliśmy mieszkańców Bochni na Wspólnym Bochnian Śpiewaniu. Od wielu lat w Święto Narodowe mieszkańcy miasta licznie przybywają do Naszej Szkoły aby zespołowo śpiewać pieśni patriotyczne. Wieczór rozpoczął występ Chóru Kameralnego „Salt Singers” pod dyrekcją Macieja Kozłowskiego, W wykonaniu zespołu pięknie zabrzmiały między innymi takie pieśni jak: „Bartoszu, Bartoszu”, „Bywaj dziewcze zdrowe”, „Warczą karabiny”, „Przybyli ułani” czy „Raduje się serce”. Szczególnie duże wrażenie na słuchaczach wywarła interpretacja „Mojej piosenki” do słów Cypriana Kamila Norwida w opracowaniu Józefa Świdra. Po zakończeniu występu chóru spotkanie w dalszej części poprowadziła Pani Małgorzata Czekotowska. Każdy z uczestników Wspólnego Bochnian Śpiewania otrzymał śpiewnik. Na fortepianie akompaniowała Pani Maria Manikowska.

Zdjęcia z wydarzenia