Po raz osiemnasty Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni zorganizowało w swoich murach Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Wieczór rozpoczął się od nadania dorocznych wyróżnień „Benefactor musei” przyjaciołom placówki. Wśród trojga nagrodzonych tym zaszczytnym tytułem znalazł się Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni.
W dalszej części wieczoru uczniowie Naszej Szkoły wystąpili w koncercie na program którego złożyły się utwory kompozytorów tworzących od XIX do XXI wieku. Jako pierwszy zabrzmiał Kwartet Nr 2 D-dur Aleksandra Borodina zagrany przez kwartet smyczkowy Julia Stompór I skrzypce, Karolina Filipek II skrzypce, Justyna Styczeń altówka, Wiktoria Banaśkiewicz wiolonczela, potem estradę przejęli wokaliści Gabriela Stolińska (sopran) i Jan Kubas (baryton) śpiewający parte solowe i w duetach. Wspaniale w ich wykonaniu zabrzmiały między innymi kompozycje: A. Dworzaka, P. Łukaszewskiego, S. Niewiadomskiego, F. Nowowiejskiego, czy R. Schumanna. Śpiewakom na fortepianie towarzyszyła Pani Izabela Szymańska-Skrukwa.

Zdjęcia z wydarzenia