W niedzielę 5 maja 2019 w dniu dwusetnej rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki uczniowie klasy śpiewu dr Moniki Gruszowskiej wystąpili w okolicznościowym koncercie pt. „Prząśniczka”. Gabriela Stolińska i Jan Kubas, wielokrotni laureaci konkursów wokalnych zaśpiewali w pierwszej kolejności dla zgromadzonej publiczności pieśni S. Moniuszki ze „Śpiewników domowych”. Znalazły się wśród wykonywanych: „Dziad i baba”, tytułowa „Prząśniczka”, „Polna różyczka” i „Korale”. W dalszej części koncertu uczniowie wykonywali arie J. Haydna i W.A. Mozarta a następnie pieśni M. Karłowicza, R. Schumanna, J. Brahmsa, L. Różyckiego. Ten wyjątkowy wieczór wykonawcy zakończyli duetem Johna Ruttera „The Lord bless you and keep you”. Śpiewakom podczas koncertu akompaniowała na fortepianie Pani Izabela Szymańska-Skrukwa.

Zdjęcia z wydarzenia