W dniach 12 -14 czerwca 2019 w ramach partnerskiej wymiany szkół gościliśmy w Naszej Szkole nauczycieli i uczniów Základnej Umeleckiej Školy Antona Cigera z Kežmarku na Słowacji. Uczniowie obu szkół utworzyli wspólną orkiestrę smyczkową, która pracowała każdego dnia pod kierunkiem Tomasza Półtoraka. Była to VIII edycja projektu o nazwie „Na strunach, polsko – słowackie warsztaty muzyczne”. Warsztaty zakończyły się dwoma koncertami. 13 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni wystąpili soliści, a 14 czerwca w naszej Sali koncertowej odbył się koncert finałowy. Międzynarodowa Orkiestra Smyczkowa pod batutą pana Tomasza Półtoraka wystąpiła z repertuarem obejmującym dzieła kompozytorów od epoki baroku po współczesność.

Projekt współfinansowany przez Gminę Miasta Bochnia
i Stowarzyszenie Przyjaciół ZPSM w Bochni „Dla muzyki”.

Zdjęcia z wydarzenia