6 grudnia 2019 odbył się w Naszej Szkole koncert międzynarodowego kwartetu gitarowego Guitar4mation. Czterej muzycy: Martin Schwarz (Austria), Martin Wesely (Austria), Petr Saidl (Czechy) i Michał Nagy (Polska) tworzą własne, niestandardowe aranżacje muzyki głównie XX i XXI wieku. Na program koncertu w Bochni złożyły się kompozycje: Ernesto Halftera, Leoša Janáčzka, Sergio Assada, Astora Piazzolli, Alberto Ginastera. Sala za sprawą artystów przenoszona była w światy muzyki hiszpańskiej, czeskiej, brazylijskiej czy argentyńskiej. Nie zabrakło także polskich akcentów, uczestniczący w koncercie mogli wysłuchać Preludium (częściowo w charakterze bassa novy) i Walc Fryderyka Chopina. Muzycy planowali zakończyć swój znakomity występ czterema kompozycjami Johna Lennona i Paula McCartneya, ale urzeczona grą publiczność doprowadziła owacjami do bisu. Ku zaskoczeniu słuchaczy gitarzyści pokazali swój talent wokalny wykonując „Girl” w niesłuchanie romantycznej aranżacji.

Organizatorzy koncertu:
Miejski Dom Kultury w Bochni
Zespół Państwowych Szkół Muzycznych w Bochni

Partnerzy koncertu:
STALPRODUKT WAMECH Sp. z o.o.
BOLARUS S.A.
„SPOŁEM” PSS Bochnia

Zdjęcia z wydarzenia