W dniach od 12 do 18 grudnia 2019 sześcioro uczniów PSM II stopnia w Bochni (dwoje skrzypków, wiolonczelistka, klarnecista, trębacz i puzonista) brało udział w międzynarodowym projekcie „Tydzień orkiestrowy” w ZPSM w Kielcach. Oprócz uczniów Naszej Szkoły w warsztatach uczestniczyli uczniowie Specjalistycznej Szkoły Muzycznej we Lwowie oraz Zespołu Szkół Muzycznych w Kielcach. Przez cały tydzień młodzież uczestniczyła w próbach orkiestry pod kierunkiem dyrygentów: Agnieszki Środowskiej (Polska) i Bartolomeo Buraša (Słowacja). W programie, nad którym pracowali uczniowie znalazły się między innymi: C. Saint-Saënsa „Karnawał zwierząt”, W.A. Mozarta Eine kleine Nachtmusik, S. Moniuszki Polonez koncertowy i Mazur z opery Straszny Dwór. W repertuarze nie zabrakło także kolęd. Zwieńczeniem warsztatów były dwa koncerty. Pierwszy z nich 17 grudnia dla młodzieży kieleckich liceów i 18 grudnia 2019 Koncert z Okazji Dnia Patrona kieleckiej szkoły muzycznej.

Zdjęcia z wydarzenia