W piątek 20 grudnia 2019 nasi uczniowie wystąpili w koncercie kolęd i pieśni bożonarodzeniowych.
Koncert rozpoczęło trio smyczkowe PSM I stopnia kolędami Przybieżeli do Betlejem i W dzień Bożego Narodzenia oraz związaną ze świętami popularną melodią Jingle Bells. Następnie wystąpili wokaliści śpiewając z towarzyszeniem fortepianu i zespołów kameralnych kompozycje J.S. Bacha, F. Nowowiejskiego, M. Matuszewskiego. W dalszej części wieczoru zaprezentował się zespół saksofonistów z PSM II stopnia. Kwartet z akompaniamentem fortepianu zagrał między innymi: White Christmas, O Little Town of Betlejem, Mary Did You Know. Na zakończenie spotkania chór i orkiestra PSM I stopnia pod dyrekcją Pana Tomasza Półtoraka przypomniała najbardziej znane kolędy: Wśród nocnej ciszy, Jezus malusieńki, Do szopy hej pasterze, Lulajże Jezuniu.
Ten wyjątkowy koncert zakończyło wspólne wykonanie przez wszystkich obecnych kolędy „Bóg się rodzi”.

Zdjęcia z wydarzenia