9 czerwca 2021 odbyła się w Naszej Szkole uroczystość wręczenia dyplomów absolwentom, którzy w bieżącym roku szkolnym ukończyli Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia w Bochni. Czworo spośród Nich wystąpiło tego dnia w okolicznościowym koncercie: Marcin Kukla, Sebastian Szczygieł, Dawid Nowak, Gabriela Stolińska.

Koncert rozpoczęli puzoniści Marcin Kukla i Norbert Czubek wykonując Michaela Davis’a „Slide and The Family Bone”. Następnym wykonawcą był Sebastian Szczygieł, który zagrał Francisa Poulenca – Sonatę na klarnet i fortepian (partię fortepianu realizowała Pani Natalia Terekh). Po występie klarnecisty publiczność mogła wysłuchać Koncertu Aleksandra Głazunowa na saksofon altowy w interpretacji Dawida Nowaka – saksofon i Pana Tomasza Karaska – fortepian. Koncert zakończył mini recital Gabrieli Stolińskiej – śpiew, która z towarzyszeniem fortepianu (Tomasz Karasek) zaprezentowała słuchaczom Georga Friedricha Händela – Recytatyw i arię Kleopatry „Piangerò la sorte mia” z opery „Juliusz Cezar” HWV 17, Siergieja Rachmaninowa – Pieśń „Krzak bzu” op. 21 nr 5, Ignacego Jana Paderewskiego – Pieśń ”Gdy ostatnia róża zwiędła” op. 7 nr 1 oraz Ludomira Różyckiego – Arię „Laleczki moje” z operetki „Lili chce śpiewać”.

Zdjęcia z wydarzenia