5 grudnia 2021 w Muzeum im. prof. Stanisława Fischera w Bochni odbył się XX Bocheński Dzień Świętego Mikołaja. Wieczór rozpoczął wykład Beaty Skoczeń-Marchewki „Nobliwy biskup i jowialny krasnal. O różnych obliczach Mikołaja” a następnie z koncertem „Mikołajowe Smyczkowanie” wystąpili uczniowie klasy skrzypiec Pani Ewy Olejniczak uczący się w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia  w Bochni. Jako pierwsza wystąpiła Zuzanna Dziedzic wykonując Modesta Musorgskiego kompozycję „Hapak”. W dalszej części programu Julia Suchojad zagrała „Tańce rumuńskie” Beli Bartoka a po niej Julia Kupiec trzecią część Sonaty d-moll Karola Szymanowskiego. Koncert zakończył występ Jakuba Adamczyka, w którego interpretacji obecni na spotkaniu mogli usłyszeć III koncert skrzypcowy „Góralski” Grażyny Bacewicz. Młodym skrzypkom na fortepianie akompaniował Pan Tomasz Karasek.

Ten wieczór zakończyła wizyta św. Mikołaja.

Zdjęcia z wydarzenia wykonał Bogdan Mrówka